Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

UGG

( ilość produktów: 1 )

Słynne miękkie buty wykonane z owczej skóry, wywróconej włosiem do środka,  pochodzą najprawdopodobniej z Australii lub Nowej Zelandii. Buty UGG znane były już w czasach I wojny światowej, używali ich lotnicy, funkcjonowały pod nazwą „fug boots”. Wzmianki o masowej produkcji tego obuwia pojawiły się w 1933 roku. Prawdziwą popularność UGG zaczęły zdobywać w latach 60. Ciepłe buty szybko ogrzewały zziębnięte od wody stopy, co zauważyli australijscy surferzy i buty UGG stały się dla nich niezbędne. W latach 70 miękkie obuwie trafiło do masowej sprzedaży w USA, wypromowała je firma UGG Holdings. W 1995 r. markę wykupił nowy inwestor — Deckers Outdoor Corporation.

Marka UGG  rozwinęła się zwłaszcza dzięki sklepom surfingowym, rozmieszczonym w całej Kalifornii. UGG promowały m.in. takie gwiazdy jak Pamela Anderson, Kate Hudson czy Jessica Parker. Od połowy lat 80 UGG jest symbolem luzu i optymistycznej kultury słonecznej, południowej Kalifornii. 

Fenomen UGG kryje się w owczej wełnie, która współpracuje z ludzkim ciałem, naturalnie dostosowując się do jego temperatury. Obecnie UGG to szeroka gama luksusowych akcesoriów i ekskluzywnego obuwia. Poza najpopularniejszymi śniegowcami marka proponuje także gustowne rękawiczki, ciepłe kapcie stylizowane na śniegowce, ciekawe botki, a także letnie japonki. Na co dzień warto sięgać po lekkie, materiałowe półbuty wsuwane UGG, które świetnie komponują się ze zwykłymi jeansami i ubraniami w stylu miejskim. Tradycyjne śniegowce idealnie pasują do puchowej kurtki, warto też mieć miękkie, wyścielone owczą wełną kapcie, które umilą zwłaszcza chłodne, zimowe wieczory.

pixel